Михаил Иванов и Ева Бусаад спечелиха Държавен турнир до 14 г. на ТК „Дема“ (Снимки)

7 Dni Sport13.09.2018
1

Михаил Иванов и Ева Бусаад спечелиха Държавен турнир до 14 г. на ТК „Дема“.

Михаил Иванов ТК „15:40“, гр.София и Ева Бусаад ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора спечелиха титлите на Държавен турнир по тенис с гостоприемство за юноши и девойки до 14 год. в София. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Дема“. В състезанието взеха участие 77 юноши и 62 девойки.

При юношите Михаил Иванов ТК „15:40“, гр.София направи обрат във финала и победи с 0:6, 6:3, 6:0 Илиян Радулов ТК „Тракия СКЛАТ“, гр.Пловдив. На трето място при юношите се класираха Дейвид Симеонов ТК „Кристи“, гр.Дряново и Димитър Пенчев ТК „Кристи“, гр.Дряново.

В оспорван трисетов финал Ева Бусаад ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора победи Йоана Константинова ТК „Плевен 90“, гр.Плевен с 4:6, 7:6(4), 6:1.На трето място при девойките се класираха Виолина Митрофанова ТК „Спорт Палас“, гр.Сливен и Габриела Митева ТК „Виа Тенис Стар“, гр.София.

В турнира на двойки при юношите титлата спечелиха Дейвид Симеонов ТК „Кристи“, гр.Дряново и Илиян Радулов ТК „Тракия СКЛАТ“, гр.Пловдив. Във финала те се наложиха с 6:4, 6:2 над Димитър Пенчев ТК „Кристи“, гр.Дряново и Михаил Иванов ТК „15:40“, гр.София.

На двойки при девойките Йоанна Радулова ТК „Тракия СКЛАТ“, гр.Пловдив и Виолина Митрофанова ТК „Спорт Палас“, гр.Сливен победиха във финала с 6:3, 6:3 Ева Бусаад ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора и Ангела Ганева ТК „Кристи“, гр.Дряново.