Бразилците от Кършияка изпуснаха розите, но жълто-сините са №1 в групата по много важен показател

МарицаПд-Пазарджик14

“Марица” Пд  и “Розова долина” завършиха наравно 0:0 в мач от 5 кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран в събота на стадион “Севтополис” в Казанлък. Преди двубоя двата отбора излязоха със специални фланелки с лика на Емил Рачев, почитайки паметта на талантливия футболист на домакините, който почина внезапно. Мачът бе прекъснат в 7-та минута в негова памет.

Първата част бе равностойна, като двата тима предложиха интересна игра, но рефера Тютюнджан, който ръководи второ поредно гостуване на “Марица”, накъса играта с отсъждания на фалове.

През втората част “Марица” имаше превес и създаде няколко добри ситуации. На два пъти Величко Величков стреля опасно с глава, след корнери, но първия път вратарят на домакините Маринов спаси, а втория удар излезе в аут. В 85-та минута Запрян Запрянов се измъкна зад защитата, но бе съборен с тяло, а съдията отсъди фал в нападение и опасността пред вратата на домакините бе ликвидирана. Тодор Тимонов също имаше шанс да реализира. Той отправи силен, плътен удар от около 20-25 метра, но топката премина на сантиметри от целта. И през втората част направиха впечатление отсъждания, с които не се даваше възможност да се организират бързи атаки.

Така двата тима си поделиха по една точка, а “Марица” продължава да няма загуба, като е единствения състав в групата, който няма допуснат гол вече 450 игрови минути или точно 5 мача. Пловдивчани заемат 4-та позиция с 11 точки, а водач е “Нефтохимик” с 15. В следващия кръг “жълто-сините” приемат ФК “Садово” на стадион “Марица”, а двубоят в събота, 15-ти септември, от 17 часа. Всеки посетил мача ще получи актуален календар на представителния тим.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Николай Димитров, Атанас Савов, Даниел Спасов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Георги Георгиев), Запрян Запрянов (Александър Праматаров), Айкут Янъков (Пламен Табаков), Тодор Тимонов. Треньор: Борислав Караматев

РОЗОВА ДОЛИНА: Петър Маринов, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев-капитан, Милен Христов, Даниел Иванов, Ахмед Фаиков, Николай Стоичков, Атанас Апостолов – играещ старши треньор, Пламен Колев, Николай Георгиев, Владислав Калайджиев