Двете ни грации се класираха на пето и осмо място в многобоя в Минск, Катрин и Невяна ще се борят за медали на отделните уреди

Художествена гимнастика - Катрин Тасева

Катрин Тасева се класира на пето място, а Невяна Владинова е осма в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Минск (Беларус). Тасева събра сбор от 73.250 точки и ще играе на всичките четири финала на отделните уреди утре, а Владинова има 71.550 точки в многобоя и ще се бори за медали на три финала – обръч, бухалки и лента.

Грациите играха вчера с обръч и топка, а днес съчетания с бухалки и лента. Катрин Тасева изигра фантастични бухалки и получи оценка от 19.900 точки, а на лента имаше неточности беше оценена с 16.950. Оценката й на бухалки е трета по сила на този уред. Невяна Владинова получи на бухалки 18.550 точки, а на лента – 18.050 точки, което е трета оценка на уреда.

Златното отличие в многобоя спечели представителката на Израел Линой Ашрам със сбор от 77.800 точки. Втора се класира Александра Солдатова от Русия със 77.650, а трета е Катарина Галкина (Беларус) със 73.950 точки. Четвърта се нареди втората представителка на Русия – Екатерина Селезньова със 73.600, а пета е Катрин Тасева със 73.250 точки.

В подреждането следват Влада Николченко (Украйна) със 72.900, Анастасия Салос (Беларус) със 71.550 и Невяна Владинова със 71.550 точки. Финалите на отделните уреди са утре от 13.00 часа.