Гордей се България, Алберт Попов даде четвърто време в първия манш в Мадона ди Кампилио

7 Dni Sport22.12.2023
Screenshot 2023-12-22 at 20.12.13

Българинът Алберт Попов преодоля първия манш на слалома за световната купа по ски-алпийски дисциплини в Мадона ди Кампилио. Второто и решаващо състезание е тази вечер от 21:45 българско време.

Попов започна с 16-и стартов номер и направи уникален старт. Той подобри най-доброто време в първия сектор с 0.06 секунди и повтори постижението в третия. Крайното време на българина бе 48.38 секунди, което е с 0.42 зад това на лидера Клеман Ноел.

Между Ноел и Попов финишираха още Тимон Хауган Норвегия и Лоак Меяр Швейцария. Лидерът в класирането в дисциплината слалом Мануел Фелер Австрия остана девети с 48.64 секунди.

„Целта ми във втория манш е да бъда по-прецизен и по-бърз. Тази писта е една от любимите ми. Много е изправена, но е кратка, което е добре за мен“, каза Попов в ефира на „Евроспорт“.

Автор: „Дспорт“