Световслав Ковачев вкара на Зенит за 1:0 при 3:3, но Ахмат загуби с дузпи

7 Dni Sport21.09.2023
Локомотив София - Арда Кърджали, Преслав Боруков, Светослав Ковачев

Бившият нападател на Арда Кърджали Светослав Ковачев реализира дебютното си попадение в Русия с екипа на Ахмат Грозни в мач от Купата срещу Зенит Санкт Петербург, но отборът му допусна поражение.

В редовното време срещата завърши при равенство 3:3 и се стигна до дузпи, които Зенит спечели С 4:2. Въпреки това, Ахмат не отпада от турнира, тъй като той все още е на фаза групи. В група С на първо място в Балтика Калининград с 9 точки, Зенит е втори с 8, Ахмат има 4, а Криля Советов – 3.

Светослав Ковачев изведе своя отбор напред в резултата в четвъртата минута след асистенция на Антон Швец. Иван Олеъников покачи на 2:0 в 16-ата минута. Зенит стигна до пълен обрат още през първата част с два гола на Иван Сергеев (28‘, 34‘) и един на Матео Касиера (42‘).

В 69-ата минута Владимир Илин възстанови равенството – 3:3. Малко повече от 10 минути след това Светослав Ковачев бе заменен от Бернард Бариша. В последната минута от редовното време Марат Бистров остави Ахмат с човек по-малко след директен червен картон.

При дузпите за домакините се разписаха Дарко Тодорович и Евгений Карин, докато Владимир Илин и Даниел Жуниор пропуснаха. Матео Касиера, Уилсон Исидор, Роберт Ренан и Клаудиньо бяха точни за Зенит, докато Ду Кейрош пропусна.

Автор: „Дспорт“