САЩ ни спря на световното по волейбол

IMG_0624

България загуби с 0:3 (21:25, 21:25, 26:28) от САЩ в четвъртфинала на световното първенство за до 19-годишни в Аржентина. Нашите изиграха напълно равностоен двубой срещу един от най-силните тимове в света. В крайна сметка воденият от Мирослав Живков отбор не успя да се поздрави с победа. Това бе едва втора загуба на България на мондиала. Двата отбора играха мача по-малко от денонощие след победите над Бразилия и Пуерто Рико. Но нашите играха пет гейма, докато янките – само три и умората изигра ключова роля за поражението на нашите. Тепърва България ще научи срещу кой ще играе в битката за разпределение на местата между 5-о и 8-о.