Европейски шампион по щанги бе определен за Спортист №1 на Варна

01

Напълно очаквано призът за спортист на Варна за месец юли спечели щангистът Христо Христов. Младият варненски тежкоатлет се завърна с европейска титла от шампионата в Италия при кадетите до 17 г. Злато в изхвърлянето и сребро в изтласкването. Личен треньор на Христо е Живко Николов, спортен клуб „Титан“. Христо категорично е обявен за №1 на варненското спортно училище за месеца, а също така спечели и онлайн гласуването с 81,93 %. Наградите му получи неговият брат Стефан Христов.

За отбор на месеца е избран ПСК Черно море. Клубът по плуване  има сребърен медал в комплексното класиране на ДП в София. Комплексен шампион. Комплексен шампион от ДП в младшата възраст. Спечелен отборен трофей  на държавното лично отборно първенство за юноши и девойки старша възраст.