Успешен старт за Арда в контролите, Сашо Тунчев беше главен съдия

7 Dni Sport24.06.2023
Локомотив София - Арда Кърджали, Преслав Боруков, Светослав Ковачев

Арда направи обрат и победи с 3:1 Марица Пловдив в първата си лятна контрола преди новия сезон. Мачът се изигра на стадион „Хасан Семерджи“ в Момчилград.

Провеждането на контролата беше възпрепятствано заради неявяването на реферите. Спарингът се забави с 10 минути и в крайна сметка беше ръководен от треньорите на кърджалийци. В ролята на главен съдия влезе Александър Тунчев.

Втородивизионният тим влезе по-добре в мача и успя да поведе още в 5-ата минута. Точен бе Радослав Апостолов.

Постепенно Арда навлезе в ритъм и стигна до пълен обрат. В средата на първата част равенството беше възстановено. Радослав Цонев преодоля Илия Николов с хубав фронтален удар.

В 50-тата минута Арда дори излезе напред в резултата с гола на Абубакар Тунгара. Крайният резултат оформи Иван Коконов секунди по-късно.

След четири дни, на 28 юни е втората проверка на кърджалийци. Съперник е дубълът на ФК ЦСКА 1948, като все още теренът не е известен.