Ново искане за оставка беляза „черно-белия“ разгром над Верея! Раздиран от скандали и войни, Локомотив се намърда в топ 4 (СНИМКИ)

Локо Пд-Верея Ст загора17

Локомотив Пловдив постигна втора поредна победа в Първа лига. „Черно-белите“ взеха домакинството си на Верея безпроблемно с 3:0, въпреки всички скандали, които се вихрят между феновете, собственика Христо Крушарски и треньора Бруно Акрапович. Днес на трибуна „Спортклуб“ бе издигнат транспарант, с който привържениците искат оставката и на спортния директор Чавдар Цветков. Надписът гласеше „Чавдаре, тръгни си като мъж“.

Смърфовете се хвърлиха в атаки от първия съдийски сигнал и можеха да открият след атрактивно изпълнение на Стивън Езе в 8-та минута, но топката мина над целта. В 15-та те отнеха топката в центъра на терена и с чудесен пас Абделхаким Буна бе изведен зад защитата на Верея. Фланговият футболист хладнокръвно прати покрай Георги Георгиев в мрежата за 1:0.

Набезите на „черно-белите“ продължиха и при поредният такъв капитанът на гостите Иво Иванов извърши груб фаул пред наказателното си поле, за да спре Посинкович. Бранителят получи заслужен директен червен картон, а от пряк свободния удар Парвиз Умарбаев препарира Георгиев със страхотно изпълнение с левия крак – 2:0 за Локомотив в 32-та минута.

Тук някъде стана ясно, че двубоят просто ще се доиграва, а домакините ще чакат грешка на съперника, за да отбележат още попадения. Атаките им обаче вече не бяха толкова остри, а гостите на свой ред опитаха няколко далечни удара и центрирания, с които отбраната на пловдивчани и вратарят Луков се справиха без затруднения.

В 66-та минута Георги Георгиев получи контузия и бе принудително заменен от резервния страж на Верея Богомил Цинцарски.

В 75-та минута Eмин Ахмед препъна Анте Аралица в наказателното поле и главаният съдия Ангел Ангелов нямаше друг избор освен да отсъди дузпа. Резервата Симеон Райков изпълни хладнокръвно, за да направи преднината на Локо класическа.

Смърфовете вече са с актив от 6 точки и заемат четвърто място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. Верея остава само с една точка от 4 мача и е на предпоследното 13-о място.