Виктория Томова се изкачи с още едно място в световната ранглиста

Виктория Томова,

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова прогресира с едно място в ранглистата на WТА.

27-годишната Томова спечели позиция спрямо предходната седмица и вече е номер 99 в класацията с 665 точки. През миналата седмица българката записа три победи в квалификациите на турнира в Доха и достигна до основната схема, преди да отстъпи на швейцарката Белинда Бенчич.

Лидер в ранглистата е полякинята Ига Швьонтек с 10 900 точки. Швьонтек увеличи актива си с близо 500 точки, след като взе титлата в Доха.

На второ място в ранглистата е Арина Сабаленка от Беларус. Шампионката от Откритото първенство на Австралия е с актив от 6100 точки. Американката Джесика Пегула се изкачва до трето място с 5250 точки, като изпреварва Онс Жабюр от Тунис.