Черно море страда, но накрая ликува в трилър на „Тича“

34

Отборът на „Черно море“ тръгна с трудна победа в новото първенство на Първа лига.

–BANNER_MARK–

„Моряците“ победиха новака „Ботев“ (Враца) с 2:1 в страхотен за родните стандарти мач пред близо 4000 зрители на „Тича“.

Петър Атанасов даде аванс на гостите със страхотен гол в 5-ата минута, Мариян Иванов си отбеляза автогол в 41-вата минута за 1:1, а трите точки за домакините донесе резервата Георги Божилов с безпощаден удар под гредата в 87-ата минута – 2:1.

Двата отбора изтърваха много ситуации за гол. При 0:1 Дани Кики пропусна да изравни, после пък Петър Атанасов изтърва да направи 0:2.

Второто полувреме започна с вихрен натиск на Черно море и в първите 4 минути Жоржиньо на два пъти пропусна да се разпише. После с гола се разминаха Аристоте Н Донгала и отново Жоржиньо.

След това гостите от Враца на три пъти пропиляха възможности да поведат в резултати. Първо изтърва Петър Атанасов, след това Домовчийски, а после пак Атанасов.

В 87-ата минута след корнер, отскочила топка от страничната греда и меле Божилов бе на точното място и вдигна на крака зрителите с майсторски шут за крайното 2:1.

Съставът на Черно море: Макенджиев, Станчев, Хасани (ж.к.), Д. Димов, Кононго, Витанов, Илиев, Кики (62 – Божилов), Минчев (68 – Зехиров), Жоржиньо (76 – Йосков), Н Донгала