Локо Пд излъга македонци! Черно-белите стартираха само с двама българи, единият се превърна в герой!

Локомотив - Академия Пандев контрола

Локомотив Пловдив удари с 2:1 Академия Пандев (Струмица). Контролата се проведе под дъжда на стадион „Искър“ в Самоков. Успехът за черно-белите донесоха Бирсент Карагарен и Филип Михалевич, който вкара дузпа. Реферът отсъди наказателният удар именно  за нарушение именно срещу асеновградския Гарет Бейл. Любопитното е, че треньорът  на смърфовете Бруно Акрапович заложи само на двама българи в стартовия си състав – Димитър Везалов и Бирсент Карагарен. На терена в началото на спаринга излязоха цели петима хървати – Антони Милина, Йосип Томашевич, Игор Банович, Иван Църнов и Вилим Посинкович.

Още в 3-ата мин. Карагарен засече пас на Томашевич, но в аут. Последваха добри минути за пловдивчани. Карагарен откри резултата в 18-ата мин. Той пресече ниско подаване стража на Академия Пандев и с прецизен удар вкара  1:0. До почивката не паднаха повече попадения, а нямаше и много чисти положения

След почивката мерникът изневери на резервата на смърфовете Анте Аралица м 78-ата мин. Македонците стигнаха до равенството в 81-ата мин., след като удар от 25 метра на Християн Велиновски матира Луков за 1:1.Победата на черно-белите  дойде в 85-ата мин. Донесе я Михалевич, който  реализира дузпа, отсъдена за фаул срещу  Карагарен. Капитанът реално  се превърна в истинския герой за Локо Пд , след като вкара първи гол и изработи удара от бялата точка.

Стартов състав: Милина, Джалилов, Везалов, Езе, Томашевич, Банович, Умарбаев, Буна, Църнов, Карагарен, Посинкович